fbpx
Oferty pracy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Wszędzie
Search in posts
Search in pages
Sklep
Szkolenia
Doradztwo personalne
Oferty pracy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Wszędzie
Search in posts
Search in pages
Sklep
Szkolenia
Doradztwo personalne
Oferty pracy

Nauczymy Cię, jak odnosić sukces – o efektywnym studiowaniu z WSB w Opolu i Illustro

 

W dzisiejszych czasach mamy świadomość potrzeby ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. To warunkuje „bycie na czasie” zarówno jako pracownik, jak i menadżer. Jedną z ciekawych możliwości podnoszenia swoich kompetencji jest podjęcie nauki na studiach podyplomowych. O tym, czym kierować się wybierając uczelnię i kierunek studiów rozmawiał Grzegorz Rippel – właściciel Illustro – z Panią Małgorzatą Klimek – Dyrektorem Działu Studiów Podyplomowych i Szkoleń w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu.
Zapraszamy do lektury!

 

Grzegorz Rippel: Czym wyróżnia się WSB spośród wielu innych szkół na rynku? Dlaczego warto studiować w WSB i wybrać Państwa ofertę?

Małgorzata Klimek: Na rynku opolskim mamy uczelnie, które proponują studia podyplomowe. Dlaczego jednak warto wybrać Wyższą Szkołę Bankową? Otóż jesteśmy największą niepubliczną uczelnią biznesu na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Od wielu lat zajmujemy wysokie pozycje w różnego rodzaju rankingach tworzonych przez niezależne instytucje badawcze. Bardzo duży nacisk kładziemy na wysoką jakość kształcenia. Ponadto staramy się zapewnić słuchaczom zajęcia prowadzone w formie warsztatowej oraz tzw. case studies. To bardzo ważny element kształcenia pozwalający na konkretnych przypadkach omawiać zagadnienia, problemy, z którymi można spotkać się w danej branży. Taka forma prowadzenia zajęć jest możliwa, gdyż zajęcia prowadzą wykładowcy – praktycy, czyli osoby, z długoletnim doświadczeniem zawodowym – specjaliści w poszczególnych branżach. To daje gwarancję, że umiejętności zdobyte na studiach podyplomowych w WSB podnoszą wartość absolwentów na rynku pracy i pomagają im osiągać cele zawodowe.

GR: Przeglądając ofertę studiów podyplomowych WSB widać, że jest ona bardzo bogata. Czym kierujecie się budując ofertę studiów podyplomowych?

MK: To prawda, dbamy aby nasza oferta była bardzo szeroka, tak, aby osoby o różnych zainteresowaniach mogły znaleźć coś interesującego dla siebie. Co roku oferta studiów podyplomowych jest aktualizowana i uzupełniana, tak aby była dopasowana do aktualnych wymagań rynku pracy i sytuacji gospodarczej. Część kierunków z wielkim powodzeniem prowadzimy już od kilkunastu lat. Jednakże szybko reagujemy także na zmieniający się trend na rynku pracy i wprowadzamy szereg nowych kierunków, wyróżniających się w Opolu. Partnerami wielu kierunków studiów są znane i cenione firmy, co gwarantuje wysoką jakość kształcenia. Dzięki temu realizujemy także jedno z naszych kluczowych założeń, czyli połączenie nauki i biznesu.

GR: Które z kierunków są „hitami’ studiów podyplomowych w WSB w Opolu?

MK: Od lat niezmiennym powodzeniem cieszą się takie kierunki, jak: Bezpieczeństwo i higiena pracy, Kadry i płace, Lean management w praktyce , Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Posiadamy również w swojej ofercie kierunki z takich obszarów, jak: Administracja i bezpieczeństwo, Finanse, HR, IT, Logistyka, Psychologia, Rachunkowość czy Zarządzanie. Naszą ofertę stale poszerzamy analizując aktualne trendy na rynku pracy. Dlatego rozszerzyliśmy ofertę o obszar Innowacje i nowoczesne technologie. Oprócz corocznych hitów mamy oczywiście sporo nowości – wśród nich można wymienić choćby: Kształcenie zdalne w edukacji, SAP S/4 HANA – nowoczesne systemy ERP, Zarządzanie w MŚP, Digital Education&New Media.

GR: Załóżmy, że jestem zainteresowany studiami podyplomowymi. Na co powinienem zwrócić uwagę wybierając interesujące mnie studia podyplomowe, abym po ich zakończeniu był usatysfakcjonowany?

MK: Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy zajęcia prowadzą praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Warto przyjrzeć się pozycji uczelni w rankingach. Potencjalni słuchacze studiów podyplomowych powinni także zwrócić uwagę na to, czy otrzymają materiały dydaktyczne i w jakiej formie będą mieć umożliwiony kontakt z wykładowcami. Ponadto warto zainteresować się tym, czy jako słuchacz będziesz miał możliwość skorzystać z atrakcyjnych promocji cenowych, dogodnego harmonogramu płatności. Ważne są także działania oferowane poza programem zajęć – my co roku proponujemy słuchaczom bezpłatne szkolenia biznesowe.
Mamy także propozycje dla pracodawców, którzy chcą, aby ich pracownicy podnosili kwalifikacje na dobrej uczelni biznesowej – w WSB działa PROGRAM FIRMA. Jest on skierowany do pracodawców, którzy kierując swoich pracowników na studia mogą liczyć na upusty cenowe w postaci stałych rabatów lub negocjowanych indywidualnie zniżek. Prowadzimy także tzw. studia in company – jest to oferta dla firm o wyjątkowych indywidualnych potrzebach. W tym wypadku WSB przygotowuje studia dedykowane dopasowując program studiów, kadrę i miejsce zajęć do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

GR: Dlaczego powinienem wybrać studia podyplomowe właśnie na WSB? Oferta wielu konkurencyjnych uczelni na rynku jest bardzo bogata…

MK: Oprócz atutów, które już wymieniłam chciałabym nadmienić, że Dział Studiów Podyplomowych dba o przyjazną organizację i komfortowe warunki dla słuchaczy studiów podyplomowych. Jako Dyrektor działu mogę zapewnić, że z całych sił staramy się dbać o naszego słuchacza – jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych zajęć słuchacze otrzymują od nas harmonogram zjazdów na cały rok. Dwa razy do roku mają możliwość wypowiedzieć się w anonimowych ankietach na temat jakości zajęć, wykładowców czy warunków prowadzenia zajęć. Ponadto jesteśmy działem otwartym na słuchacza – pracujemy we wszystkie zjazdowe weekendy tak, aby na bieżąco pomagać słuchaczom i być do ich dyspozycji.

GR: Studia są skierowane w dużej mierze do osób pracujących i tzw. zjazdy odbywają się w weekendy. Wielu pracowników czy menedżerów może mieć obawy, czy będą w stanie przychodzić na każde zajęcia z racji swoich obowiązków zawodowych….wielu pracuje przecież także w weekendy.

MK: Rozumiemy to i staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych słuchaczy. Wszyscy otrzymują całoroczny harmonogram zjazdów wraz z zaproszeniem na pierwsze zajęcia. Harmonogram nie ulega zmianom, a więc można już we wrześniu zaplanować plan swojej pracy i innych obowiązków na cały rok akademicki w taki sposób, aby nie kolidował ze zjazdami.
Do dyspozycji słuchaczy oddajemy wewnętrzny system internetowy EXTRANET, dzięki któremu z każdego miejsca przez 24 godziny na dobę mogą sprawdzać ważne informacje z uczelni np. komunikaty, plany zjazdów, pobrać materiały dydaktyczne lub przejrzeć katalog biblioteczny.

GR: Jak można zapisać się na studia?

MK: Proces rekrutacji na studia rozpoczynamy od wypełnienia formularza na stronie www uczelni. Po zakończeniu tego procesu system wyśle na podany w trakcie rejestracji adres e-mail link weryfikacyjny, a po jego potwierdzeniu automatycznie wygeneruje wypełnione dokumenty. Następnie należy skompletować dodatkowe wymagane dokumenty (dyplom ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia). Aby zostać przyjętym na wybrany kierunek, należy dostarczyć do Biura Rekrutacji komplet dokumentów. Dokumenty można dostarczyć przychodząc osobiście do Biura Rekrutacji, korzystając z wrzutni stojącej na terenie uczelni lub wysyłając je do nas pocztą tradycyjną. O przyjęciu na studia decyduje też kolejność zgłoszeń.

GR: Bardzo dziękuję za rozmowę.

MK: Ja również dziękuję i zapraszam do wszystkich zainteresowanych na naszą stronę lub zachęcam do kontaktu z naszym Biurem Rekrutacji.

 

Grzegorz Rippel – właściciel ILLUSTRO Szkolenia Doradztwo, wykładowca i ekspert WSB, opiekun merytoryczny kierunków: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i Zarządzanie w MŚP.

 

Masz pytanie dotyczące tych studiów?

Napisz:
>> grzegorz.rippel@illustro.pl
>> grzegorz.rippel@wsb.wroclaw.pl

 

Nasze kierunki studiów podyplomowych na WSB Opole:
Zarządzanie Zasobami Ludzkimi  ( 👍 strona kierunku na FB )
Zarządzanie w MŚP ( 👍 strona kierunku na FB )

Zapisz się na newsletter!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Illustro Doradztwo s.c. Grzegorz Rippel & Anna Marcichowska-Kotas i zapoznałem/am się z Polityką Prywatności.