fbpx
Oferty pracy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Wszędzie
Search in posts
Search in pages
Sklep
Szkolenia
Doradztwo personalne
Oferty pracy
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Wszędzie
Search in posts
Search in pages
Sklep
Szkolenia
Doradztwo personalne
Oferty pracy

Nauczymy Cię, jak odnosić sukces – o efektywnym studiowaniu z WSB w Opolu i Illustro

 

W dzisiejszych czasach mamy świadomość potrzeby ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. To warunkuje „bycie na czasie” zarówno jako pracownik, jak i menadżer. Jedną z ciekawych możliwości podnoszenia swoich kompetencji jest podjęcie nauki na studiach podyplomowych. O tym, czym kierować się wybierając uczelnię i kierunek studiów rozmawiał Grzegorz Rippel – właściciel Illustro – z Panią Małgorzatą Klimek – Dyrektorem Działu Studiów Podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu.
Zapraszamy do lektury!

 

Grzegorz Rippel: Czym wyróżnia się WSB spośród wielu innych szkół na rynku? Dlaczego warto studiować w WSB i wybrać Państwa ofertę?

Małgorzata Klimek: Na początku warto wspomnieć, że Wyższe Szkoły Bankowe to największa grupa uczelni niepublicznych w Polsce, działająca już od 25 lat, a w Opolu od 15 lat. Przez te lata wciąż się rozwijamy i poszerzamy naszą ofertę studiów, tak aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby rynku pracy i studentów.
Na rynku opolskim mamy kilka uczelni, które proponują studia podyplomowe. Dlaczego jednak warto wybrać Wyższą Szkołę Bankową? Otóż jesteśmy największą niepubliczną uczelnią biznesu na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Od wielu lat zajmujemy wysokie pozycje w różnego rodzaju rankingach tworzonych przez niezależne instytucje badawcze.
Bardzo duży nacisk kładziemy na wysoką jakość kształcenia. Ponadto staramy się zapewnić uczestnikom zajęcia prowadzone w formie warsztatowej oraz tzw. case studies. To bardzo ważny element kształcenia pozwalający na konkretnych przypadkach omawiać zagadnienia i problemy, z którymi można spotkać się w danej branży. Taka forma prowadzenia zajęć jest możliwa, gdyż zajęcia prowadzą wykładowcy – praktycy, czyli osoby z długoletnim doświadczeniem zawodowym – specjaliści w poszczególnych branżach. To daje gwarancję, że umiejętności zdobyte na studiach podyplomowych w WSB podnoszą wartość absolwentów na rynku pracy i pomagają im osiągać cele zawodowe.

 

GR: Wiele słyszy się o tym, że WSB to miejsce spotkań praktyków. Co kryje się pod tym stwierdzeniem?

MK: W WSB zajęcia prowadzą wykładowcy którzy są doświadczonymi ekspertami w swoich dziedzinach. To specjaliści m.in. z zakresu finansów, podatków, handlu, HR, marketingu, nieruchomości, nowoczesnych technologii, prawa, pedagogiki, czy zarządzania.
Uczymy według nowoczesnych programów studiów, dzięki czemu studenci mogą pogłębić i zaktualizować posiadaną wiedzę z wybranej dziedziny. Nauka to nie tylko teoria, więc kładziemy nacisk na aktywne formy zajęć takie jak: gry biznesowe, warsztaty i case studies. Dzięki takiemu modelowi kształcenia zwiększają się szanse na awans czy zmianę pracy, a także zyskuje się umiejętności przydatne w założeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.
Mamy wykładowców – praktyków, od których można wiele się nauczyć, więc zajęcia w dużej mierze prowadzone są w sposób praktyczny i warsztatowy, ale nie można zapomnieć także o trzecim aspekcie ”praktyczności”. Uczestnicy studiów reprezentować będą na pewno różne branże, a ich doświadczenie i wspólna praca nad projektami doskonale uzupełnią wiedzę, którą wyniesie się ze studiów.

 

GR: Przeglądając ofertę studiów podyplomowych WSB widać, że jest ona bardzo bogata. Czym kierujecie się budując ofertę studiów podyplomowych?

MK: To prawda, dbamy aby nasza oferta była bardzo szeroka, tak, aby osoby o różnych zainteresowaniach mogły znaleźć coś interesującego dla siebie. Co roku oferta studiów podyplomowych jest aktualizowana i uzupełniana, tak aby była dopasowana do aktualnych wymagań rynku pracy i sytuacji gospodarczej.
Część kierunków z wielkim powodzeniem prowadzimy już od kilkunastu lat. Jednakże szybko reagujemy także na zmieniający się trend na rynku pracy i wprowadzamy szereg nowych kierunków, wyróżniających się w Opolu. Partnerami wielu kierunków studiów są znane i cenione firmy, co gwarantuje wysoką jakość kształcenia. Dzięki temu realizujemy także jedno z naszych kluczowych założeń, czyli połączenie nauki i biznesu.

 

GR: Które z kierunków są „hitami’’ studiów podyplomowych w WSB w Opolu?

MK: Od lat niezmiennym powodzeniem cieszą się takie kierunki, jak: Bezpieczeństwo i higiena pracy, Kadry i płace, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Posiadamy również w swojej ofercie kierunki z takich obszarów, jak: Administracja i bezpieczeństwo, Finanse, HR, IT, Logistyka, Psychologia, Rachunkowość czy Zarządzanie. Naszą ofertę stale poszerzamy analizując aktualne trendy na rynku pracy.
Oprócz corocznych hitów mamy oczywiście sporo nowości – wśród nich można wymienić choćby: Dietetyka sportowa, Menedżer kapitału ludzkiego, Akademia rozwoju osobistego i kariery, czy np. Architekt rozwiązań IT w chmurach obliczeniowych, Zarządzanie e-biznesem.

 

GR: Załóżmy, że jestem zainteresowany studiami podyplomowymi. Na co powinienem zwrócić uwagę wybierając interesujące mnie studia podyplomowe, abym po ich zakończeniu był usatysfakcjonowany?

MK: Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy zajęcia prowadzą praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Warto przyjrzeć się pozycji uczelni w rankingach. Potencjalni uczestnicy studiów podyplomowych powinni także zwrócić uwagę na to, czy otrzymają materiały dydaktyczne i w jakiej formie będą mieć umożliwiony kontakt z wykładowcami. Ponadto warto zainteresować się tym, czy jako uczestnik będziesz miał możliwość skorzystać z atrakcyjnych promocji cenowych, dogodnego harmonogramu płatności. Ważne są także działania oferowane poza programem zajęć – my co roku proponujemy uczestnikom bezpłatne szkolenia biznesowe.

 

GR: A co kryje się pod hasłem „Program Firma’’?

MK: Mamy także propozycje dla pracodawców, którzy chcą, aby ich pracownicy podnosili kwalifikacje w dobrej uczelni biznesowej – w WSB działa PROGRAM FIRMA. Jest on skierowany do pracodawców, którzy kierując swoich pracowników na studia mogą liczyć na upusty cenowe w postaci stałych rabatów lub negocjowanych indywidualnie zniżek. Prowadzimy także tzw. studia in company – to propozycja dla firm o szczególnych potrzebach szkoleniowych. W tym przypadku dopasowujemy kadrę, program, formę oraz miejsce zajęć do oczekiwań klienta. Zapraszam do kontaktu z naszym Koordynatorem Klienta Biznesowego, który zweryfikuje potrzeby firmy i na podstawie uzyskanych informacji zaproponuje odpowiednie propozycje rozwoju pracowników w ramach oferty edukacyjnej WSB.

 

GR: Dlaczego powinienem wybrać studia podyplomowe właśnie na WSB? Oferta wielu konkurencyjnych uczelni na rynku jest bardzo bogata…

MK: Oprócz atutów, które już wymieniłam chciałabym nadmienić, że Dział Studiów Podyplomowych dba o przyjazną organizację i komfortowe warunki dla uczestników studiów podyplomowych. Jako Dyrektor działu mogę zapewnić, że z całych sił staramy się dbać o naszego uczestnika – jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych zajęć uczestnicy otrzymują od nas harmonogram zjazdów na cały rok. Dwa razy do roku mają możliwość wypowiedzieć się w anonimowych ankietach na temat jakości zajęć, wykładowców czy warunków prowadzenia zajęć. Ponadto jesteśmy działem otwartym na uczestnika – pracujemy we wszystkie zjazdowe weekendy tak, aby na bieżąco pomagać uczestnikom i być do ich dyspozycji.

 

GR: Studia są skierowane w dużej mierze do osób pracujących i tzw. zjazdy odbywają się w weekendy. Wielu pracowników czy menedżerów może mieć obawy, czy będą w stanie przychodzić na każde zajęcia z racji swoich obowiązków zawodowych…, wielu pracuje przecież także w weekendy.

MK: Rozumiemy to i staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych uczestników. Dlatego też oprócz tradycyjnej stacjonarnej formy studiów wprowadziliśmy do oferty kierunki, które w całości realizowane będą w formule online. Kierunki te to efekt współpracy Wyższych Szkół Bankowych i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Taka forma nauki pozwoli m.in. zaoszczędzić czas na dojazdy do Uczelni.
Poza tym uczestnicy wszystkich form studiów otrzymują całoroczny harmonogram zjazdów wraz z zaproszeniem na pierwsze zajęcia. Harmonogram nie ulega zmianom, a więc można już we wrześniu zaplanować plan swojej pracy i innych obowiązków na cały rok akademicki w taki sposób, aby nie kolidował ze zjazdami. Do dyspozycji uczestników oddajemy wewnętrzny system internetowy EXTRANET, dzięki któremu z każdego miejsca przez 24 godziny na dobę mogą sprawdzać ważne informacje z uczelni np. komunikaty, plany zjazdów, pobrać materiały dydaktyczne lub przejrzeć katalog biblioteczny.

 

GR: Zapewne wielu kandydatów na studia zastanawia się w jakiej formie aktualnie są prowadzone zajęcia? Na salach wykładowych, czy jednak będą to zajęcia prowadzone online do czego ze względu na ubiegłoroczną sytuację w kraju byliśmy zmuszeni?

MK: W aktualnej ofercie mamy dwa rodzaje studiów – studia, które prowadzone są w tradycyjnej formie, a więc w salach wykładowych. W trakcie zjazdów uczestnicy studiów będą spotykać się z wykładowcami oraz pozostałymi uczestnikami osobiście.
Druga część oferty to studia, które z założenia będą realizowane w formule online (bez względu na sytuację związaną z pandemią).
W obu wariantach kształcenia wraz z rozpoczęciem zajęć wyposażamy naszych uczestników w pakiet Office 365. Więc w przypadku decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych, zajęcia będą prowadzone zdalnie, w czasie rzeczywistym zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów, za pomocą platformy MS Teams, która jest integralną częścią pakietu.

 

GR: Jak można zapisać się na studia?

MK: Proces rekrutacji na studia rozpoczynamy od wypełnienia formularza na stronie www uczelni. Następnie mamy dwie opcje do wyboru: pierwsza to założyć „konto kandydata” i cały proces rekrutacji przeprowadzić online bez wychodzenia z domu, a druga to wydrukować wygenerowane dokumenty i dostarczyć przychodząc osobiście do Biura Rekrutacji, korzystając z wrzutni stojącej na terenie uczelni lub wysyłając je do nas pocztą tradycyjną. O przyjęciu na studia decyduje też kolejność zgłoszeń.

 

GR: Bardzo dziękuję za rozmowę.

MK: Ja również dziękuję i zapraszam wszystkich zainteresowanych na naszą stronę lub zachęcam do kontaktu z naszym Biurem Rekrutacji.

 

Grzegorz Rippel – właściciel ILLUSTRO Szkolenia Doradztwo, wykładowca i ekspert WSB, opiekun merytoryczny kierunków: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i Zarządzanie w MŚP.

 

Masz pytanie dotyczące tych studiów?

Napisz:
>> grzegorz.rippel@illustro.pl
>> grzegorz.rippel@wsb.wroclaw.pl

 

Nasze kierunki studiów podyplomowych na WSB Opole:
Zarządzanie Zasobami Ludzkimi  ( 👍 strona kierunku na FB )
Zarządzanie w MŚP ( 👍 strona kierunku na FB )

Zapisz się na newsletter!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Illustro Doradztwo s.c. Grzegorz Rippel & Anna Marcichowska-Kotas i zapoznałem/am się z Polityką Prywatności.