Dla naszego Klienta – firmy produkcyjnej z blisko 30-letnią tradycją, specjalizującej się w precyzyjnej obróbce mechanicznej i hydraulicznej elementów metalowych dla Klientów z Europy i Ameryki Północnej, cieszącej się wysoką renomą na rynku, a także bardzo stabilnym rozwojem ekonomicznym, poszukujemy pracownika na stanowisko:

Miejsce pracy: Okolice Opola

Oferujemy:

  • Konkurencyjne wynagrodzenie na rynku pracy – wynagrodzenie przewidziane na tym stanowisku jest wyższe niż mediana wynagrodzeń oferowanych na podobnych stanowiskach w województwie opolskim.
  • Stabilny system premiowy: miesięczny oraz kwartalny.
  • Dowolność formy zatrudnienia: umowa o pracę (preferowane) lub umowa B2B.
  • Pracę w Spółce o bardzo dobrej renomie i stabilnej sytuacji ekonomicznej.
  • Realny wpływ na kształtowanie się polityki finansowej Spółki.
  • Dysponowanie dużym i kompetentnym zespołem księgowym.
  • Możliwość częściowego wykonywania obowiązków w formie zdalnej (po okresie próbnym).
  • Dostęp do nowoczesnych narzędzi pracy.
  • Dodatkowe benefity pozapłacowe – dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej i ubezpieczenia grupowego.

Zakres obowiązków:

  • Zarządzanie działem księgowości – merytoryczny nadzór nad pracą działu księgowości oraz prawidłowym i terminowym księgowaniem operacji gospodarczych w firmie produkcyjnej.
  • Odpowiedzialne prowadzenie ksiąg rachunkowych przedsiębiorstwa produkcyjnego.
  • Samodzielne sporządzanie sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych, a także raportowanie danych do instytucji zewnętrznych (US, GUS, UC).
  • Przygotowywanie raportów i planów finansowych, budżetów, analiz porównawczych i prognoz na potrzeby Zarządu Spółki.
  • Odpowiedzialność za przestrzeganie krajowych procedur dotyczących kontroli finansowej przedsiębiorstwa.
  • Dbałość o rozwój nowych narzędzi administracyjnych i finansowych we współpracy z zarządem Spółki.
  • Dbanie o dobrą atmosferę w podległym zespole.

 Nasze oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe, kierunkowe – preferowany kierunek: ekonomia, rachunkowość lub finanse lub pokrewne.
  • Minimum 2- letnie doświadczenie zawodowe w samodzielnym prowadzeniu pełnej księgowości firmy produkcyjnej.
  • Kilkuletnie doświadczenie w rachunkowości w dowolnym systemie klasy ERP.
  • Doświadczenie w działaniach strategicznych, jak też operacyjnych w rachunkowości.
  • Biegła znajomość aktualnych przepisów rachunkowości i podatków obowiązujących w Polsce.
  • Wysokie umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, w tym umiejętność zarządzania zespołem.
  • Dokładność, rzetelność oraz zaangażowanie w wykonywaniu zadań.
  • Dobra znajomość pakietu Office, szczególnie Excel.
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość j. angielskiego lub j. niemieckiego.